Avtor: Župnija Limbuš Objavljeno: 22. 03. 2020

Vseslovenski molitveni dan k Materi Božji

Na pobudo ljubljanskega nadškofa metropolita in predsednika Slovenske škofovseke konference msgr. Stanislava Zoreta so slovenski škofje določili, da bomo v sredo, 25. 3. 2020, na slovesni praznik Gospodovega oznanjenja Mariji praznovali vseslovenski molitveni dan v čast Božji Materi Mariji. Ker je ta dan tudi materinski dan, se bomo zahvalili za vse matere, hkrati, pa se bomo v teh težkih časih obrnili na Marijo s prošnjami za zdravje in čimprejšnji konec epidemije.

Škofje vabijo družine in vernike, da na ta dan posebej molijo rožni venec, litanije Matere Božje, pojejo Marijine pesmi in preberejo praznično dnevno Božjo Besedo (najdete jo na tej povezavi).

Dragi župljani limbuške župnije, vabljeni, da se pridružeti tej molitveni akciji s svojimi molitvami. Še enkrat opmominjamo: PRAVA IN ISKRENA MOLITEV NAS ZMERAJ POVEZUJE!