Avtor: Župnija Limbuš Objavljeno: 19. 03. 2020

Sveta maša na praznik sv. Jožefa

Danes, v četrtek, 19. 3. 2020, na slovesni praznik sv. Jožefa, se je v župnijski cerkvi v Limbušu obhajala sveta maša ob praznih klopeh - brez ljudstva.

Res je, da nas navodila oz. prepovedi zaradi preprečevanj širjenja koronavirusa nekoliko razdružujejo, ker ne moremo biti vsi telesno prisotni pri sveti maši, lahko pa nas povezujejo duhovno. V teh dneh, ko duhovniki svete maše darujejo sami, smo povabljeni, da se jim pridružimo duhovno - z molitvijo od doma. Prava molitev nikoli ne razdružuje, ampak zmeraj povezuje. Tudi, ko nam bo v teh dneh težko, ko nas bodo obdajale same slabe novice, ko se bo zdelo, da ni nobenega upanja več, se spomnimo, da duhovniki vsak dan darujejo svete maše z mislijo na vse, ki trpijo in so preizkušani. Cerkev, ki moli, je zmeraj povezana, četudi jo zadevajo preizkušnje. Le po iskreni ter ponižni molitvi in žrtvi bomo vsi kristjani ostajali "eno telo in en Duh" v Kristusu (prim. Ef 4,4).

Nismo sami, Bog je z nami!