Jakobova nedelja, 25. 7. 2021

V nedeljo, 25. 7. 2021, smo ob godu župnijskega zavetnika sv. Jakoba obhajali Jakobovo nedeljo. Kljub koronavirusni situaciji in protivirusnim omejitvam je bilo praznovanje lepo in prijetno. Slovesno mašo ob 10. uri je ob domačem župniku g. Andreju Firbasu vodil naddekan in župnik na Hajdini g. Marijan Fesel, somaševal pa je še prior p. Edmund Wagenhofer OSB. V pridigi je g. Fesel spregovoril o kruhu. Poudaril je, kakšna vrednota je imeti dovolj kruha v smislu telesne hrane in hkrati kakšna milost je imeti Božji kruh - Evharistijo, ki nam zagotavlja duhovno hrano. Spomnil je še, da moramo tudi mi postajati kruh za druge, da kot kristjani nikoli ne smemo pozabiti na ljudi okoli nas. Ker smo to nedeljo obhajali tudi Krištofovo nedeljo je po maši sledil še blagoslov vozil in nabirka za misijone. Po končanem obredu je bilo družabno srečanje na župnijskem vrtu in srečelov, ki ga je pripravila Župnijska karitas.