Kolpingov kulturni večer, 10. 2. 2023

V petek, 10. 2. 2023, smo se po večerni sv. maši zbrali v župnijskem domu, kjer je v organizaciji Koplingove družine Limbuš potekal Kulturni večer. Ob recitacijah Vodovnikovih, Slomškovih in Vodnikovih pesmi smo razmišljali tako o umetniški, kot tudi o preprosti ljubiteljski kulturi ter o vplivu kulture na slovenski narod. Program so ob snovalcu večera Francu Mulecu in moderatorju Urbanu Hajncu sooblikovali recitatorji Karmen Leskovar, Majda Kopše, Andrej Greifoner in Aljaž Kepnik, s pesmijo pa obogatili pevci Kolpingovega pevskega zbora.

Po kulturnem programu je sledil še kratek zbor članstva, ki ga je opravil predsednik Kolpingove družine Limbuš g. Alojz Dovnik. Ob koncu nas je z nekaj spodbudami nagovoril še predsednik Kopling Slovenija g. Avgust Heričko ter našemu domačemu župniku izročil zahvalo za sodelovanje ob ustanavljanju Koplingovih družin ter za 30-letno duhovno vodenje Koplingove družine Limbuš.

Večer smo zaključili s prijateljskim druženjem ob domačih dobrotah.