Osemdesetletnica p. Edmunda Wagenhoferja in njegovo slovo od Limbuša, 10. 3. 2024

Na 4. postno nedeljo, 10. 3. 2024, smo se pri slovesni sv. maši ob 10. uri spomnili 80-letnice našega priorja p. Edmunda Wagenhoferja. Hkrati je bilo to tudi njegovo slovo od Limbuša, saj se ob letošnji veliki noči vrača v svojo rodno Avstrijo, kjer bo del meniške skupnosti na Maria Plainu nad Salzburgom.

Slovesno sv. mašo je vodil mariborski nadškof in metropolit msgr. Alojzij Cvikl ob somaševanju nekaterih dekanijskih duhovnikov, duhovnikov iz Južne Štajerske v Avstriji ter benediktinskega priorja iz Hrvaške. Ob domačem organistu so z instrumentalno glasbo bogoslužje polepšali organist in pihalna zasedba iz Salzburga.

V pridigi je g. nadškof poudaril pomembnost zavedanja, da vse naše življenje izvira iz Božje ljubezni. Spodbudil nas je, da bi bili v svojem življenju pozorni na milosti, torej na zastonjske darove, ki jih prejemamo od Boga. V imenu mariborske nadškofije in v svojem osebnem imenu se je p. Edmundu zahvalil za vse dobro, kar je storil za našo nadškofijo.

Ob koncu bogoslužja so sledile še čestitke in zahvale domačega župnika, predstavnikov župnijskega občestva, predsednika krajevne skupnosti in priorjevih sorodnikov ter prijateljev. Prisluhnili smo tudi dvema glasbenima voščiloma. Ob koncu je p. Edmund izrazil svojo hvaležnost, da smo lahko skupaj praznovali.

Po bogoslužju je sledilo skupno druženje na Turistični kmetiji Tikva.