Avtor: Župnija Limbuš Objavljeno: 4. 12. 2019

Romanje v Sveto Deželo

Župnjia Limbuš v sodelovanju z agencijo Aritours vabi na romanje v Sveto deželo - Izrael in Palestino od 23. 10. 2020 do 30. 10. 2020.

Sonce zjutraj najprej obsije cerkve, mošeje in sinagoge, nato se svetloba razlije po rodovitnih poljih in puščavah, po vsej pokrajini, na katero je že Mojzes gledal kot na obljubljeno deželo. Obiskati Sveto deželo je želja vsakega kristjana. Izraelske svetopisemske zgodbe segajo daleč nazaj v čas Kanaancev, Filistejcev in drugih ljudstev, ki so poselili Palestino. Na naši poti po Sveti deželi obiščemo Jeruzalem, mesto kralja Davida, ki ga je pred 3000 leti povzdignil v prestolnico Izraela. Vidimo Tempeljsko ploščad, na kateri je kralj Salomon pozidal največji judovski tempelj in Zid žalovanja, ob katerem Judje objokujejo tragično usodo svojega ljudstva. Sledimo Jezusovi življenjski poti od rojstva v Betlehemu, odraščanja in poučevanja ob Galilejskem morju do njegovega križevega pota, smrti in vstajenja v Jeruzalemu.

Skratka edinstvena izkušnja in čudovito doživetje!
Vabljeni, da se nam pridružite.

Prijave so že možne v župnijski pisarni.

Porogram in več informcij v priponki.